Cidery

PIVOTÉKA » Cidery

Cider [sajdr] (ENG), nebo Cidre [sidr] (FRA), je jablečné víno vyráběné řízeným kvašením jablečného moštu. Nápoj je populární především v západní Evropě (Spojené království, Irsko, Francie, Španělsko), v Česku byl donedávna prakticky neznámý. Cider může být jak průzračný, tak s lehkým zákalem, většinou zlatavé, až žluto-oranžové barvy. Jemně perlivý nápoj se může podobat pivu, ale i ušlechtilým perlivým vínům. Vůni a chutí vždy odkazuje na výběr surovin a způsob výroby.

 

Cider Magnetic Apple

výrobce: POLABSKÝ MOŠT, s.r.o.

Cider Magnetic Apple je jemně perlivý, alkoholický nápoj (obsah alkoholu 4%), vyrobený fermentací jablečné šťávy (moštu). Vyrábíme ho dle vlastní receptury v provozovně nedaleko Kolína. K dostání je ve skle 0,33l (v krabici po 12 kusech). V některých restauracích a kavárnách můžete ochutnat též točený.

Cider Magnetic Apple je 100% český. Znamená to, že všechna jablka, která zpracováváme, pocházejí od českých sadařů, zejména z regionu středních Čech. V Čechách byly vyrobeny také veškeré obaly, které pro naše produkty používáme, od skla přes etiketu až po korunku.

Paradoxně jediné, co české není, je název – zde se držíme tradičního anglického označení – čeština jednoslovný překlad slova „cider“ nemá, a proto je i náš název anglický.

MA polosladký 0,33l

MA premium suchý 0,33l

MA hruškový 0,33l

32 Kč

35 Kč

35 Kč

 

Aspall Cider

Aspall je rodinná firma z anglického Suffolku, která vyrábí cider už od roku 1728. Osmá generace je stále zanícená do výroby cideru nejvyšší kvality z nejlepších surovin.

Premier Cru 0,33l

 Imperial Vintage 0,5l

Perronelle’s Blush Suffolk Cyder 0,33l

52 Kč

82 Kč

48 Kč